OZORA 2011 – Lista på vilka tider alla DJ’s spelar

Szerelmem & boldogság! Snart dags för O.Z.O.R.A 2011. På måndag förmiddag bär det iväg tillsammans med massor av andra psy trance hungrande människor, uppskattningsvis kommer över 20 000 personer dit. Ängen som festivalen hålls på såg för ett par veckor sedan ut såhär…

Om ett par dagar är förvandlingen total och den tidigare gröna ängen med vallande får är för åtminstone under en dryg vecka borta och ser ut såhär…

Lista på vilka tider alla DJ’s spelar kan du ladda hem i PDF format här, dagarna är listade på ungerska så du får dessutom förmånen att lära dig veckodagarna också.

Ozora 2011 Timetable

  • Kedd = Tisdag
  • Szerda = Onsdag
  • Csütörtök = Torsdag
  • Péntek = Fredag
  • Szombat = Lördag
  • Vasárnap = Söndag

Och.. Szerelmem betyder kärlek! <3

Vill du läsa mer om festivalen så hittar du deras hemsida här >>

Har du Spotify så har jag slängt ihop en playlist med ett par låtar från de DJ’s som har musik uppe där. Du kommer åt den här Ozora Warm-Up.

Lineup, Live

  • Ace Ventura / Iboga Records, Israel
  • Allaby / Nano Records, United Kingdom
  • AMD / Nano Records, United Kingdom
  • Antidote / Neurobiotic Records, France
  • Aphid Moon / Aphid Records & Nano, United Kingdom
  • Atmos / Spiral Trax & Atmotech, Sweden
  • Behind Blue Eyes (Iboga Records, Denmark
  • Cosmo Circle (D-Djance Records, Portugal
  • Dark Side / Winie – One Records, Hungary
  • Derango / Parvati Records, Sweden
  • Enichkin / Avatar Records & Triplag Music, Russia
  • Fearsome Engine / Nano Records, United Kingdom
  • Filteria / Suntrip records, Germany
  • Gaudium / Iboga Records, Sweden
  • Green Nuns of the Revolution / Flying Rhino, United Kingdom
  • Hux Flux / Solstice Music, Sweden
  • Irgumburgum / Psybaba Records, Hungary
  • Krama / Spin Twist Records, Germany
  • Logic Bomb / Solstice Music, Sweden
  • Man With No Name / Dragonfly & TIP Records, United Kingdom
  • Megalopsy / Dark Prisma Records, Argentina
  • Mindwave / Phonokol Records, Israel
  • Orestis / Tantrumm & Mighty Quinn Records, Germany
  • Ovnimoon / IONO Music, Chile
  • Ozric Tentacles / Snapper Music, United Kingdom
  • Penta / AuraQuake Records, Russia
  • Pleiadians / Harmonia Records, Italy
  • Protoculture / Nano Records, South Africa
  • Protonica / IONO Music, Germany
  • Sensient / Zenon Records, Australia
  • Raja Ram & Simon Posford / TIP, Dragonfly, Twisted, United Kingdom
  • Star Sounds Orchestra / Planetware Records, Germany
  • SubConsciousMind / Ektoplazm, Switzerland
  • Suntree / IONO Music, Israel
  • The Delta / Solstice Music International, Germany
  • Tranan / Solstice Music, Sweden
  • Transwave / 3D Vision Records, France
  • Trippy Hippies / Psybaba Records, Hungary
  • Tristan / Nano Records/Twisted, United Kingdom
  • U-Recken / Dooflex Records, Israel
  • Union Jack / Platipus Records, United Kingdom
  • X-Dream / Solstice Music International, Germany
  • -Z- / Alpha & Antagon / Shivlink Records, Germany
  • Zen Mechanics / Neurobiotic Records, Netherlands

Lineup DJ’s

  • Boom Shankar / BMSS Records, Germany
  • Dimitri / T.I.P. World, United Kingdom
  • Djane Gaby / Source Creation & Digital Nation, Slovakia
  • Driss / Hadra Network, France
  • Doc / Harmonia Records, Greece
  • Edoardo / Neurobiotic Records, Italy
  • Gino / Sonica Festival, Italy
  • Gorgo / Human Touch, Hungary
  • Gus Till / Flying Rhino, SUB, United Kingdom/Bali
  • James Monro / 4Digital/Flying Rhino, United Kingdom
  • Kraak / SpiralExit, Hungary
  • Lucas / T.I.P. Records, United Kingdom
  • Mike Maguire / Juno Reactor, United Kingdom
  • Oleg / Deepsmile/Human Touch, Hungary
  • Peter Didjital / Digital Structures, Sweden
  • Raja Ram / TIP Records, United Kingdom
  • Sabaii Sabaii / Sonic Dragon/VuuV Experience, Thailand
  • Sensifeel dj set (Spin Twist Records, France
  • Shane Gobi / Alchemy Records, United Kingdom
  • Tsubi / Human Touch, Hungary

Ses där?

Cart